הנדל"ן לתעשייה – לאן?

Building Cityscape

אט אט, וכמעט מבלי שנשים לב, מתפתחת לה מצוקת נדל"ן בענף התעשייה במדינת ישראל. חדי העין לא יכולים שלא להבחין בהתרוצצות של תעשיינים ואנשי עסקים אשר מחפשים אלטרנטיבה הולמת למפעל או לבית המלאכה שלהם, אשר שוכן כרגע במושב רחב ידיים כלשהו, שקט ובעיקר זול.

בעת האחרונה מבצע מנהל מקרקעי ישראל עבודת שטח יסודית בנוגע לנכסים לא חוקיים ודואג לפזר קנסות וצווי פינוי ליושביהם. כאמור – אנו בעיצומו של תהליך הגירה בו עוברים המפעלים ובתי המלאכה, ממבני תעשייה לא חוקיים לאזורי תעשייה מורשים. תהליך המחייב תכנון לוגיסטי, עמידה בלוח זמנים צפוף והרבה כסף. התקורות המועמסות היום על עסק יצרני, מאלץ את התעשיינים למצוא מבנים תעשייתיים אשר יאפשרו להם להמשיך לקיים תעשייה ישראלית יוצרת, ברמות מחירים סבירות, ולייצר עבורנו מוצרים – כחול לבן איכותיים שישווקו בארץ ובעולם.

כיום ישנו מחסור במבני תעשייה ומחסנים חוקיים שגורם לעליית מחירים בדמי השכירות החודשיים (בעיקר בין חדרה לגדרה). הפער בין המחיר שמשלמים במבנה לא חוקי ובין המחיר שנדרשים לשלם באזור תעשייה חוקי הנו פער גדול. אנו ב"נדל"ן גרופ" מתגייסים לעזרם של התעשיינים בחיפוש אחר נדל"ן לתעשייה שיתאים לאופי הפעילות שלהם. אנחנו, צוות "נדל"ן גרופ", בעד מדינת חוק, נקודה. היינו רוצים שכל עסק במדינת ישראל יהיה חוקי לחלוטין ובהתאם לכל התקנות המחייבות. המדינה שמצד אחד פועלת לשמירה על החוק ולפינוי מבנים לא חוקיים, צריכה לאפשר מנגד אלטרנטיבה חוקית לבעלי עסקים ולתעשיינים להמשיך ולקיים את מפעלם.

יש למדינה את הכוח והיכולת לעשות זאת.צריך להקצות שטחים לאזורי תעשייה חדשים עם תב"ע שתאפשר הפעלת מגוון רחב של תעשייה ומלאכה. באזורי תעשייה הקיימים והעתידיים, כדאי לתת תמריץ לבעלי המפעלים, בשיתוף עם הרשויות המקומיות, תמריצים כגון:* הפחתה בגובה הארנונה – לפחות ל 5 השנים הראשונות של הפעילות.* תגמול עבור העסקת עובדים מקומיים.* קיום מנגנון כמו מנהלת אתר אשר תקשר בין המפעלים לרשויות. התעשייה בישראל היא נכס שחייבים לטפח! הנדל"ן לתעשייה הוא חלק בלתי נפרד מהתעשייה.

מקומות בהם ניתן יהיה להקים:

מבני תעשייה בחולון, מבני תעשייה בראשל"צ, מבני תעשייה במודיעין, מבני תעשייה בחבל מודיעין, מבני תעשייה בשהם, מבני תעשייה בברקן, מבני תעשייה באריאל, מבני תעשייה בכפר סבא. מחסנים בחולון, מחסנים בראשל"צ, מחסנים במודיעין, מחסנים בשהם, מחסנים בברקן, מחסנים באריאל, מחסנים בכפר סבא והשרון.

חייבים לתכנן אזורי תעשייה התואמים את הצרכים האמיתיים והעדכניים של התעשייה המתפתחת.
אם לא ניתן את הדעת בהקדם, אנו עלולים לאבד משאב יקר מאוד של מדינת ישראל ובסוף כולנו נשלם את המחיר.

צוות נדל״ן גרופ זמין לרשותכם בכל שאלה

ניתן ליצור איתנו קשר באחת הדרכים הבאות (פנייה דרך האתר, ווטסאפ וטלפון)

השאירו פנייה דרך טופס
פנו אלינו בווטסאפ
חייגו אלינו
דילוג לתוכן