להשחיז את עצמינו

בחווה גדולה עם שטחי מרעה עצומים, התגוררו זה לצד זה בשכנות טובה ובחברות אמיתית אדון קונרי ומר דאג. שני חקלאים חסונים וחזקים.

שגרת יומם הייתה עבודה פיזית בתנאי מזג אוויר מורכבים. יום יום בשעות המוקדמות של הבוקר, לבושי סרבל ג'ינס, התייצבו שניהם לפתחו של יום עבודה נוסף.

כהכנה לקראת החורף, החליט דאג לחטוב כמות גדולה של עצים להסקה. מר דאג החסון, חטב כמויות גדולות של עצים. עבד מבוקר עד ערב במשך ימים. את הגזעים שחטב שבר לחתיכות עץ קטנות יותר, ואחסן אותן בערמות מסודרות באסם. העבודה נמשכה זמן רב. הימים חלפו, מר דאג שהיה מרוכז בעבודת החיטוב המאתגרת, לא שם לב שהוא מזניח את הטיפול בשאר החווה.

אדון קונרי, חברו הטוב ניסה מספר פעמים להסב את תשומת ליבו לכך, אך נתקל בשכן עיקש שרק הגביר את קצב עבודתו. דאג, תעצור לנוח אתה צריך לאגור כוחות, יש עוד עבודה בחווה, אמר קונרי.

"אין לי זמן לשוחח איתך"- אמר דאג לקונרי שכנו, "אני עסוק מאוד וחייב לסיים את העבודה לפני החורף" הוסיף. העומס על מר דאג היה גדול מאוד, למרות היותו אדם חסון וחזק נראה היה שהפעם העבודה הייתה קשה במיוחד. סימני תשישות ראשוניים כבר נראו ותפוקת עבודתו הלכה ופחתה. בוקר אחד, השקים קום אדון קונרי ויצא לסיבוב הליכה מרענן. קונרי אהב את הליכות הבוקר, לטענתו זה הזמן הטוב ביותר לסדר את המחשבות.

בדרכו חזרה הביתה, הבחין קונרי בגרזן של חברו מונח ליד האסם. לקח לידיו את הגרזן ומייד ראה שלהב הגרזן קהה. נו מה?! חשב לעצמו קונרי, איך אפשר לעבוד ככה? מר קונרי לקח את הגרזן, השחיז את הלהב, הכין שתי כוסות קפה ויצא אל שכנו. "תודה רבה אבל אין לי זמן" אמר דאג ויצא לכיוון האסם. "אתה מחפש את הגרזן? הוא כאן. הצטרף אלי בבקשה, תנוח קצת, נשתה יחד, נשוחח קצת, נצא להליכה משותפת ותראה בעצמך איזה שיפור אתה הולך לעבור" – אמר קונרי לשכנו. למחרת, בכוחות מחודשים חזר דאג לעבודה. כמובן שעבד ביעילות והספיק הכל הרבה לפני החורף.

***
הנכס הכי חשוב שיש לנו הוא אנחנו. אנחנו חייבים לחזק את עצמנו בארבעה תחומים: פיזי | רוחני | מנטלי | ריגשי הפיזי: כושר גופני, תזונה רוחני: ערכים, אמת על זמנית, אמונה ותרבות מנטלי: חינוך, העשרה, לימודים, ידע ריגשי: יחסים בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין הסביבה החיזוק הוא ההשחזה. אם כלי העבודה שלנו (אנחנו עצמנו) לא חד מספיק, נגרום לעצמנו לעבוד קשה לאורך זמן עד שנרגיש גמורים. לפעמים תהיה זו תשישות ולפעמים ממש מחלה או פציעה. דווקא שילוב של פסקי זמן להשחזה ברצף החיים המטורף, יביא עימו שיפור בארבעת התחומים ויביא אותנו להיות מוכנים יותר ויעילים יותר בהמשך הדרך.

תשקיעו בארבעת התחומים. שלבו בכל שבוע פסק זמן להשחזה. כל שיפור שתוסיפו לעצמכם יגדיל באופן אדיר את היכולות שלכם. כשאתם מושחזים וחדים, תנו את הביצוע הכי טוב שאתם יכולים, התוצאה כבר תגיע.

שבת שלום קודקודים.

צוות נדל״ן גרופ זמין לרשותכם בכל שאלה

ניתן ליצור איתנו קשר באחת הדרכים הבאות (פנייה דרך האתר, ווטסאפ וטלפון)

השאירו פנייה דרך טופס
פנו אלינו בווטסאפ
חייגו אלינו
דילוג לתוכן