עץ הצרות

young-couple-with-hands-up-nature

רעש מוזר וריח שרוף הקפיץ את מר ישראלי מהמיטה באמצע הלילה. "נשרף לנו ארון החשמל, כיביתי את האש, אבל אין חשמל" אמר לאשתו. למחרת, שכר ישראלי את שירותיו של חשמלאי שיטפל בכל ענייני החשמל של הבית. החשמלאי עבד זמן רב. תיקן, החליף וסידר את הכל. השיב את המצב לקדמותו, כאילו כלום לא קרה. יום העבודה הראשון שלו היה יום קשה ומתיש, הוא נאלץ להתמודד עם המון עבודה שלא קשורה לחשמל. הוא דאג לפנות רהיטים, לנקות את שאריות הפיח שנשארו והקשה מכל להתמודד עם הכעס והעצבים של מר ישראלי.

בסוף יום העבודה, יצא החשמלאי אל רכבו וראה שיש לו פנצ'ר. איזה מיסכן, חשב לעצמו מר ישראלי. אחרי יום כזה הוא עוד צריך לתקן פנצ'ר.. החשמלאי תיקן את הפנצ'ר במהירות וביעלות, נופף בידו לשלום ונכנס לרכבו. ניסה להניע ו… כלום. המנוע שבק חיים. איזה מזל ביש, הרגיש מר ישראלי, לסיים ככה יום עבודה מפרך. מר ישראלי הציע לחשמלאי טרמפ הביתה. הנסיעה עברה בדממה רועמת. שאון המנוע וחיכוך הרוח הדהדו באוזניי השניים.

מר ישראלי היה עייף והחשמלאי מותש. כשהגיעו, הזמין החשמלאי את מר ישראלי להיכנס אליו הביתה ולהכיר את משפחתו. בעודם פוסעים לעבר דלת הכניסה של הבית, עצר החשמלאי לרגע ליד עץ קטן בצד השביל ונגע בקצות העלים שלו בשתי ידיו. על מפתן הבית, שניה לפני שפתח את הדלת, חל באיש שינוי מדהים: פניו אורו בחיוך רחב ושמח, הוא חיבק את שני ילדיו ונתן נשיקה אוהבת לאשתו. לא יאומן שאחרי יום עבודה מתיש ומורכב, נכנס האיש מלא מרץ ושמחה הביתה – חשב לעצמו מר ישראלי. בתום הביקור, ליווה החשמלאי את ישראלי אל מכוניתו.

השניים שוב עברו ליד העץ שבצד השביל. ישראלי שהיה סקרן כל כך לא התאפק ושאל: מה זה היה, הקטע עם העץ? "אה, זה מאד פשוט", ענה החשמלאי "העץ הזה הוא עץ הצרות שלי. אני יודע שבסוג העבודה שלי, זה בלתי נמנע שיהיו לי צרות, בעיות וקשיים. אבל דבר אחד בטוח, הצרות האלו לא שייכות למשפחה שלי, לאשתי ולילדי. לכן, כשאני בא הביתה, אני פשוט תולה את כל הצרות של אותו יום על העץ, ומבקש מאלוהים שיטפל לי בהן. למחרת בבוקר, כשאני יוצא מהבית, אני ניגש לעץ ולוקח מעליו את הצרות שנשארו שם. ואתה יודע מה?! תמיד יש עליו הרבה פחות צרות ממה שזכרתי שתליתי שם בלילה הקודם .

***
כשאנחנו קמים בבוקר אנחנו יכולים לבחור מה נהיה היום. כמובן שכל האפשרויות פתוחות עבורנו. אנחנו יכולים לבחור להיות: מכילים, אוהבים, יעילים, נחושים, מנהיגים ועוד…

במהלך היום אנחנו סופגים מהסביבה שלנו אנרגיות. אפשר שמדובר באנרגיות חיוביות ואפשר שדווקא ניתקל בהשפעות שליליות. בכוחנו לבחור מה לעשות עם האנרגיה שספגנו. בכוחנו לבחור כיצד להגיב ואיך לפעול.

אם נבחר לסנן את השלילי ולהפיץ את החיובי, נגביר את העוצמה שלנו ונחזק את הסובבים אותנו. כמו העלים שמסננים עבורנו את האויר, כשהם קולטים פחמן דו חמצני ופולטים לעולם חמצן נקי. גם אנחנו יכולים לסנן את האוירה השלילית ולהפוך אותה לחיובית. קחו נשימה ארוכה לפני שאתם מגיבים – סננו את התגובה ותוציאו לעולם אנרגיה חיובית.

שבת שלום קודקודים.

צוות נדל״ן גרופ זמין לרשותכם בכל שאלה

ניתן ליצור איתנו קשר באחת הדרכים הבאות (פנייה דרך האתר, ווטסאפ וטלפון)

השאירו פנייה דרך טופס
פנו אלינו בווטסאפ
חייגו אלינו
דילוג לתוכן